Hozta a Hajmáskér a kötelezőt

Két elmaradt mérkőzést pótoltak be a Veszprém-Zala megyei női kézilabda-bajnokságban.

A pápai Kilián DSE a Start SE Hajmáskért fogadta. Az első félidőben a házigazda még viszonylag tartani tudta a lépést ellenfelével (11-15), a szünet után azonban a Hajmáskér a 13 találatig jutó Horváth Kitty vezérletével tovább növelte a különbséget és magabiztosan szerezte meg a két pontot. A 30-23-as vendégsiker azt is jelenti, hogy a Start SE már 13 pontos a tabellán és felzárkózott a közvetlen élmezőny mögé.

Fölényes győzelmet ünnepelhetett az Egerszegi KK is, amely Vasváron nyert 36-26-ra. Érdekesség, hogy az első játékrészben épp ugyanúgy, mint a fentebb említett találkozón, 11-15-re állt a meccs. Ezt követően a Zala megyei társaság megrázta magát és könnyedén lépett túl ellenfelén. Az összecsapáson a hazaiaknál Káldi Réka kilenc gólig, a vendégeknél Gotthárd Klaudia 10 találatig jutott.

Az állás: 1. Körmendi DMTE 20, 2. Góna SZKKE Lenti 15, 3. Egerszegi KK 14, 4. Start SE Hajmáskér 13, 5. Zalaszentgróti KC 13, 6. TVSE 10, 7. Úrkút SK 9, 8. Vasvár VSE 5, 9. Kilián DSE 4, 10. PLSC 3, 11. Pacsai SE 2.