Nem hagyott esélyt az Úrkút

Több mérkőzés is elmaradt a Veszprém-Zala megyei kézilabda-bajnokságokban. Egy férfi és két női összecsapást rendeztek meg.

A hétvégén a férfiaknál mindössze egy mérkőzést rendeztek meg, a Georgikon DSE szoros meccsen verte meg a Máriaújfalut. Az első félidőben a vendégek egygólos előnyre tettek szert, de a szünet után a keszthelyiek óriási csatában fordítani tudtak. Dósa Bulcsú és Kádár László egyaránt öt-öt találatot jegyzett, a másik oldalon Horváth Kristóf egymaga 12 gólig jutott.

Az állás: 1. Bajnok DSE 6, 2. Egerszegi KK 6, 3. Simontonyai KK 5, 4. Várpalotai BSK U18 5, 5. Georgikon DSE 4, 6. Pápa 2, 7. Ősi Andreotti 2, 8. Letenye 2, 9. MUSE 2, 10. TVSE 0.

A nőknél két összecsapást tartottak meg. Az Úrkút SK nem hagyott esélyt a pápai Kilián DSE-nek. Gátvölgyi Balázs tanítványai az első harminc perc után 12-9-re vezettek, a szünet után viszont nagy tempót diktálva állva hagyták ellenfelüket (23-33). A hazaiak legeredményesebbje Mózes Fanni volt hét góllal, az Úrkút részéről Linczmajer Dóra 14 gólt jegyzett.

A Góna tovább erősítette pozícióját a tabella második helyén, miután 15-13-as félidőt követően 32-27-re legyőzte a Tapolcát. A Góna csapatából Fehér Kinga és Kovács Judit is jó napot fogott ki, nyolc-nyolc gól szerepel a nevük mellett. A vendégeknél Dorfinger Réka tizenegyszer volt eredményes.

Az állás: 1. Körmend 8 pont, 2. Góna 7, 3. Egerszegi KK 6, 4. Úrkúti SK 4, 5. TVSE 4, 6. Kilián DSE 2, 7. Zalaszentgrót 2, 8. PLSC 2, 9. Start SE Hajmáskér 1, 10. Pacsai SE 0, 11. Vasvár 0.