A Strandkézis Szuper Szombat elnevezésű eseményen nemcsak a
sportág népszerűsítése volt a cél, átadták ugyanis Ajkán a város első
strandkézilabda-pályáját.
Borús, felhős és az évszakhoz képest hűvös idő fogadta a program résztvevőit. Schwartz Béla, Ajka város polgármestere, Geri Gyula, a Sportváros Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója, valamint Öcsi Tamás, a Veszprém Megyei Kézilabda Szövetség irodavezetője avatta fel és adta át a pályát, vágta át a nemzeti színű szalagot. A homokkal borított, 27×12 méter nagyságú létesítmény a Kristályfürdő területén kapott helyet.
Schwartz Béla polgármester arról beszélt, nem túl nagy város Ajka és egy-egy új sportág érkezésekor mindig felmerül benne a kérdés, hogy lesz-e legalább harminc gyerek, akikkel a közös munkát el lehet kezdeni. A jégkorong és a kosárlabda esetében is így volt, ám mindig összejött a kellő számú sportoló. Bizakodva mondta, hogy a strandkézilabda esetében sem lesz ez másként.
Az ünnepélyes avatót követően a KK Ajka utánpótlásában szereplő leány alakulatai tartottak bemutató mérkőzést, majd egy nyilvános edzés következett, amelyen részt vett John András, világbajnoki bronzérmes magyar válogatott strandkézilabdázó és Földesi Csaba, a Beach Starz játékosa is.
Balról jobbra: Geri Gyula, Schwartz Béla és Öcsi Tamás az ünnepélyes szalagátvágáson Fotó: Facebook
Újabb strandkézilabda-pályával bővül a megyei kínálat: augusztus 28-án, szombaton Ajkán avatjuk fel az új játékteret.
Strandkézis szuperszombatot tartanak Ajkán augusztus 28-án, szombaton a Kristályfürdőben. Az esemény apropója, hogy elkészült egy új strandkézilabda-pálya a fürdő területén, amelyet a Veszprém Megyei Kézilabda Szövetség (VMKSZ) részéről Öcsi Tamás irodavezető avat fel és ad át.
A programok 9 órakor kezdődnek a megnyitóval, majd 9.15-kor következik az átadó. Ezután rövid szabályismertetést tartanak a jelenlévőknek, aztán 9.45 órakor bemutató mérkőzést tartanak. Itt a KK Ajka leány utánpótlás játékosai közreműködnek.
Később, 10.20 órakor megnézhetünk egy bemutató edzést, amelyen részt vesz többek között John András, a világbajnoki bronzérmes magyar strandkézilabda-válogatott tagja és Földesi Csaba, a Beach Stars játékosa is.
Legyél Te is strandkézis! hirdetik az eseményen, és hogy a szervezők ezt komolyan gondolják, jól jelzi, bárki kipróbálhatja a 360 fokos fordulatot a levegőben, vagy a légi dobást.
A program 11.30 órakor a KK Ajka leány kéziseivel zárul, egy újabb bemutató meccsel.
A veszprémi Soós Balázs már több mint, 30 mérkőzésen közreműködött a tokiói olimpián, ám olyan jól teljesített, hogy a férfi kézilabdázók „kisdöntőjén” is őt kérték fel versenybírónak.
A tokiói játékokra egyedüli magyar versenybíróként utazott ki Soós Balázs, a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) nemzetközi igazgatója. A fiatal szakember az elmúlt években aktív részese volt a női és férfi világbajnokságoknak, és mivel nagyszerű munkát végzett, a nemzetközi szövetség elégedettsége jeleként az ötkarikás játékokon is számított rá.
Soós Balázs versenybíróként tevékenykedik majd a bronzmérkőzésen,
amelyet Spanyolország és Egyiptom vív majd. A spanyolok a dánoktól, az
afrikaiak Franciaországtól kaptak ki az elődöntőben.
A Veszprém Megyei Kézilabda Szövetség mintegy negyven játékvezetőnek tartott szintfelmérőt a közelmúltban. Ezzel a sípmesterek is megkezdték a felkészülést a 2021/22-es évadra.
A VMKSZ évek óta kiemelten kezeli a játékvezetők fizikai felkészítését, ezért a kötelező vizsgákon túl lehetőséget biztosít a szintfelmérésre. Így volt ez most is, Bóna Szabolcs, a Játékvezető Bizottság elnöke megszervezte a felmérést és Cooper-tesztet futottak a sporik. A 12 perces erőfelmérőn mindenki reális képet kapott edzettségi állapotáról, így tisztában van azzal, miben kell javulnia a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) hivatalos számonkérése előtt.
Mint azt Öcsi Tamástól, a VMKSZ irodavezetőjétől megtudtuk, a megyei játékvezetők kiemelten fontosnak tartják a megfelelő kondíciót, ezért néhány éve megalapították a Spuri Futóklubot. A tagok a közös edzések mellett versenyeken is szívesen vesznek részt, legutóbb például a fővárosban megrendezett Generali Night Run elnevezésű viadalon futottak. A tizenkét sípmester hat és kilenc kilométeres távokon indult, akik közül Redling András egészen kiváló eredményt ért el. A veszprémi fiatalember, aki nemrég kezdte a játékvezetést és jelenleg a megyei bajnokságban foglalkoztatják, az 1086 futó közül abszolútban a 33., korosztályában pedig a 27. helyen ért célba.
Redling András mellett Bóna Szabolcs, Pap Ervin Márk, Antal Ákos, Antalné Renner Irén, Marosi Zoltán, Galambos Emese Vanda, Sörös Csaba, Végh András, Egri Dániel, Holubecz Benedek és Öcsi Tamás is teljesítette a vállalt etapot és a célban már mindannyian elégedetten gratuláltak egymásnak.
A
Magyar Kézilabda Szövetség Játékvezető Bizottsága október 11-én a Spar
Maratonra negyven főnek lehetőséget biztosít a részvételre. Természetesen a
Veszprém megyei sporik sem maradhatnak le erről a nagyszerű versenyről, és
tizenkét fővel, vagyis három váltóval állhatnak rajthoz az eseményen. Ez azt
jelenti, a szövetség tizenkilenc megyéje közül a veszprémi lesz a legnépesebb csapat
a népszerű futóviadalon, ahol fejenként 10.5 kilométert kell teljesítenie a
sípmestereknek.
A játékvezetők addig sem unatkoznak, hiszen az NB I-es és NB I/B-be besoroltak szeptember első hétvégéjén Egerben találkoznak, ahol kétnapos továbbképzés vár rájuk, majd országos minősítő vizsgát tesznek. Az NB II-esek Szekszárdon gyűlnek össze és hasonló feladatok várnak rájuk.
A Magyar Vöröskereszt várpalotai Családok Átmeneti Otthonának fiatal lakói is részt vehettek a Veszprém Megyei Kézilabda Szövetség jótékonysági táborában. Lezajlott a második hét is.
Mintegy tizenkét öt-tízesztendős gyermeket fogadott a VMKSZ a tábor második hetén. A termet és az edzőket a helyi egyesület, az NB II-ben szereplő Várpalotai Bányász SK biztosította.
Öcsi Tamás, a VMKSZ irodavezetője minden reggel összegyűjtötte a csemetéket, majd közösen elsétáltak a Gál Gyula Sportcsarnokba. Itt Soha Gergő a VBSK vezetőedzője várta a csoportot.
Minden délelőtt a VBSK egy-egy szakembere tartott foglalkozást a fiataloknak, Soha Gergő, Lakó Levente, Szili Dániel. A tréningek után a Fitt Büfé biztosította az ebédet és egy kis édességet a rászoruló gyerekeknek.
Mindenki nagyon jól érezte magát és az otthon dolgozóinak
beszámolója szerint a legkisebbek délután egy kellemes alvással pihenték ki a
nap fáradalmait.
A kislődi Sobri Jóska Kalandparkban zárult a Veszprém Megyei Kézilabda Szövetség jótékonysági tábora.
Az Egyedülálló Szülők Klubja Veszprém gyermekei egyhetes jótékonysági táborban vehettek részt. A VMKSZ hagyományos programja mellett a kislődi Kalandpark is letette a voksát, és hozzájárult, hogy a gyerekek újabb felejthetetlen élményekkel gazdagodjanak.
Több kisgyerek most járt a Sobri Jóskában először, és izgalommal fedezte fel a látnivalókat, a különböző játékokat.
Minden csemete szívesen próbálta ki az idén üzembe helyezett hullámvasútot. Volt, aki vízibiciklizett, volt, aki a kötélpályákon ügyeskedett, mások csúszdáztak, boboztak. Sokan kipróbálták a dodzsemeket, lehetett még íjászkodni, mini bungee-jumpingolni, ugrálóvárazni, lebegő biciklizni, rodeózni. A számtalan tevékenység alaposan lefárasztott mindenkit. A nap végén, a hazaindulás előtt találkozhattunk a tavalyi táborunk egyik fiatal tehetségével, aki bűvésztrükkjeivel varázsolta el a gyermekeket.
Nagyszerű élményekkel gazdagodtak egész héten a kicsik. A VMKSZ pedig mindenkit biztosított, hogy folytatja a hagyományt és jövőre is vendégül látja a rászoruló gyerekeket.
Tombor Csaba, a Veszprémi KKFT NB I-es férfi kézilabdacsapat vezetőedzője is részt vett a Veszprém Megyei Kézilabda Szövetség ingyenes, jótékonysági táborában.
Csütörtökön
is folytatódott az Egyedülálló Szülők Klubja Veszprém gyermekeinek
megszervezett tábor, ahol a reggelit követően ezúttal Tombor Csaba korábbi
válogatott játékos, most az NB I-es VKKFT csikócsapatának vezetőedzője tartott
edzést.
– Amikor Németh Csaba, a VMKSZ elnöke felhívott, egy percet sem hezitáltam, nagy örömmel vállaltam el a feladatot – mesélte Tombor Csaba.
A vezetőedző tanítványaival máskor is szívesen segít, amikor csak tud, korábban például a Magyar Kupa négyes döntő szereplésért kapott prémiumot ajánlották fel egy árván maradt testvérpárnak.
– Nagyon
szeretek gyerekekkel, fiatalokkal dolgozni. Úgy vélem, ilyenkor az elsődleges
feladatunk, hogy kedvet szerezzünk a sporthoz, a kézilabdához. Ha tizenöt
gyerekből végül csak egy úgy dönt, hogy
komolyan gondolja majd ezt a játékot, akkor sikerült megfelelő irányt mutatnunk
– fogalmazott a szakember.
Tombor Csaba
elmondta még, a szabadság számára gyakorlatilag véget ért. A csapatánál már
megkezdődtek a felkészülést megelőző orvosi vizsgálatok és hétfőtől az
alapozással indul a 2021/22-es évad.
– Az előző szezonban újoncként már letettünk valamit az asztalra (a hetedik helyen végzett a VKKFT a bajnokságban). Szereztünk némi tapasztalatot. Ezek alapján a játékosok is, és én is megfogalmaztam magunkkal szemben az elvárásokat. Bízom a fiatal alakulatunkban, bár most úgy érzem, sokkal nehezebb idény elé nézünk, mint tavaly. Nem vesznek minket majd félvállról a riválisok. Remélem, minél több táborozót viszontláthatunk majd a meccseinken – bizakodott.
A délelőtti foglalkozást követően a Fitt Büfében fogyasztották el ebédjüket a gyerekek, majd Alsóörsön strandkézilabdával és balatoni csobbanással zárult a nap.
Szerdán is folytatódott a Veszprém Megyei Kézilabda Szövetség ingyenes, jótékonysági tábora: ezen a héten az Egyedülálló Szülők Klubja Veszprém gyermekeit látják vendégül a munkacsarnokban. Ma is újabb meglepetésvendég érkezett a táborozókhoz.
A reggelit követően Marosán György, a Szombathelyi Kézilabda Klub edzője tartott foglalkozást a gyerekeknek. A tréner már harmadik alkalommal vett részt a jótékonysági eseményen.
– Szeretem a jó ügyeket, és ha lehet, próbálok ezekben tevékenyen is részt vállalni. A Veszprém megyei szövetség jótékonysági táborában harmadszor tartottam edzést. Remélem, hozzá tudtam járulni ahhoz, hogy élményekkel gazdagon térjenek haza ma is a gyerekek – mondta Marosán György.
A
szombathelyi szakember elárulta, az edzés előtti közös beszélgetést
arra használta fel, hogy a gyerkőcöket meggyőzze, az élet nehézségeit
nem azért kapjuk, hogy megtorpanjunk és feladjuk az álmainkat,
céljainkat, sokkal inkább azért, hogy legyűrjük azokat és megtanuljunk
küzdeni.
– Kiemelten fontosnak érzem, hogy a gyerekek megértsék, megtanulják, az előttünk tornyosuló akadályok miatt nem szabad megállni. Amikor kitűzünk egy célt, akkor sokszor csak az úton szembesülünk a zökkenőkkel. Az utunkat azonban folytatni kell, nem szabad letérni róla és megfelelően fókuszálva bármit képesek lehetünk elérni – hangsúlyozta.
Marosán György megjegyezte még, olyan játékos feladatok szerepeltek az edzés programjában, amelyet élvezettel, szívesen, szenvedéllyel hajtottak végre a gyerekek.
–
A táborban nem lehet taktikai, vagy technikai feladatokat végezni. A
lényeg sokkal inkább az, hogy a gyerekek érezzék jól magukat. Bízom
benne, tudtam olyan töltetet adni a srácoknak, amely kitart a következő
51 hétben és mindig vissza tudnak nyúlni hozzá, amikor szükségét érzik –
fogalmazott.
A fiatalok a tréninget követően a tábort támogató Fitt Büfében költötték el finom ebédjüket, majd az alsóörsi strandon zárták a napot, ahol kipróbálhatták a strandkézilabda sajátosságait.
Iváncsik Gergő, a Telekom Veszprém egykori válogatott játékosa tartott kedden edzést a Veszprém Megyei Kézilabda Szövetség (VMKSZ) nyári, jótékonysági táborában.
A VMKSZ jótékonysági, ingyenes táborában ezen a héten az Egyedülálló Szülők Klubja Veszprém gyermekeit látják vendégül a munkacsarnokban. A program szerint a reggelit követően meglepetésvendég érkezik a csemetékhez, aki egy laza, közös beszélgetés után egy edzést is tart a résztvevőknek. Hétfőn Deli Rita, olimpiai ezüstérmes kézilabdázó, kedden Iváncsik Gergő volt a vendég.
A
270-szeres korábbi balszélső elmondta, azonnal igent mondott Öcsi Tamás
irodavezető megkeresésére, mert máskor is szívesen áll jótékony célok mellé és
örömmel segít, főleg, ha gyerekekről van szó.
– Különböző játékos gyakorlatokkal készültem. Nagyon élveztem a közös programot, a gyerekek érdeklődőek, kíváncsiak voltak és minden feladatot örömmel végeztek el – hangsúlyozta az immáron negyedik éve edzősködő Iváncsik Gergő.
Megtudtuk tőle, szeret edzőként dolgozni, az aktív játék után így a sportág mellett maradt és a Balaton-Felvidéki Kézilabda Akadémián (BFKA-Veszprém) Ivo Diazzal közösen visznek egy korosztályt. Jól megosztják a munkát a kubai származású, szintén korábban a bakonyi gárdát erősítő irányítóval és jól kiegészítik egymást. Mindemellett Gergő Szombathelyre jár tanulni, ott szerzett edzői képesítést és tanulmányait szeptembertől itt is folytatja.
Kiderítettük,
a szombathelyi megyei kézicsapatot erősíti, amely olyan jól szerepelt a
2020/21-es évadban, hogy kiharcolta az NB II-es szereplés jogát a 21/22-es
idényre.
– Nagyon szeretek gyerekekkel dolgozni, hiszen ebben a korban még szivacsként szívják magukba az információkat, és napról napra látványosan fejlődnek, ügyesednek. Most is kifejezetten tetszett a közös program. Máskor is örömmel jövök és segítek – zárta Iváncsik Gergő.
A táborunk első napi összefoglalóját IDE kattintva olvashatja el.
A Veszprém
Megyei Kézilabda Szövetség (VMKSZ) idén is megrendezi ingyenes, jótékony
kézilabdás táborát: az első héten az Egyedülálló Szülők Klubja Veszprém, a
másodikon a Magyar Vöröskereszt a várpalotai Családok Átmeneti Otthona
gyermekeit látja vendégül.
Eddig minden esztendőben az év eleji HandBál tombolajátékából befolyt összegből finanszírozta a szövetség a jótékonysági, ingyenes nyári táborát, azonban a koronavírus-járvány miatt 2021-ben elmaradt az összejövetel. Ettől függetlenül Németh Csaba elnök és Öcsi Tamás irodavezető javaslatára a szervezet ragaszkodott a hagyományokhoz, így az idén sem marad el a nyári program.
Mint az Öcsi Tamás irodavezetőtől megtudtuk, az első, bemutatkozó évben még nem sok támogatójuk akadt, később azonban a fontos célnak köszönhetően egyre többen álltak melléjük, nyújtottak segítő jobbot. A Veszprémi Közüzemi Zrt. ingyenesen biztosítja a termet, ahogy az alsóörsi önkormányzat a strandbelépőt. A kislődi Sobri Jóska Kalandparkot kedvezményesen próbálhatják ki a gyerekek. Sőt a megyei kézilabdás társadalom is összefogott, az egyesületek segítenek, ahol tudnak, akad, amelyik buszt bocsájtott rendelkezésre, míg egy másiknak az edzőik tartottak tréninget a gyerekeknek.
Az idei első turnusban, az Egyedülálló Szülők Klubja Veszprém csemetéihez négy napon át igazi sztáredzők érkeznek. Hétfőn Deli Rita, a korábbi olimpiai ezüstérmes, Európa-bajnoki bronzérmes kézilabdázó tartott edzést.
Deli Rita, a
csarnokból kilépve azt mondta, nagy örömmel jött el újra Veszprémbe és nemcsak
eddig, eztán is támogatni fogja a hasonló jótékony kezdeményezéseket.
– Két órát
töltöttem el a gyerekekkel, amit nagyon élveztem. A foglalkozás kötetlen
beszélgetéssel, élménybeszámolóval kezdődött. A legtöbb kérdést az olimpiával,
a 2000-ben Sydneyben ezüstérmet nyert csapattal kapcsolatban kaptam. Arra nem
tudtam sajnos válaszolni, hány NB I-es meccsen léptem pályára – mondta nevetve.
Az egykori
válogatott játékos elárulta, pályafutása csúcsának a Sydneyben elért második
helyet tartja. Nagyon büszke erre az ezüstéremre, egy szép és méltó helyen,
külön vitrinben tartja a medáliát. Megjegyezte, boldog lenne, ha ismét hasonló
eredményeket érne el a magyar női válogatott a hamarosan kezdődő tokiói
ötkarikás játékokon.
Deli Rita
kiemelte, a táborban sok ügyes, tehetséges gyereknek tartott edzést.
– Ahhoz, hogy valakiből élvonalbeli játékos legyen rengeteg munka, kitartás és szorgalom szükséges. És ekkor sem biztos, hogy bárki célba érhet az NB I-ben. Az sokkal fontosabb, hogy a gyerekünk élvezze, szeresse, amit csinál. Ha látjuk, hogy a csemeténk a maga szintjén mindent megtesz a játékért, akkor elégedjünk meg ennyivel. Az sokkal fontosabb, hogy a gyermekünk szeresse, élvezze, amit csinál – hangsúlyozta.
Deli Rita megjegyezte még, az edző, szülő, játékos háromszögben nagyon fontos a megbecsülés. Ezt mindenkinek szem előtt kellene tartani.
Kedden Iváncsik Gergő, a Telekom Veszprém korábbi 270-szeres válogatott, Kupagyőztesek Európa Kupája (KEK) győztes kézilabdázója, jelenleg a Balaton-Felvidéki Kézilabda Akadémia (BFKA-Veszprém) edzője érkezik.
Szerdán Marosán György, a Szombathelyi Kézilabda Klub trénere irányítja a gyakorlást.
Csütörtökön pedig Tombor Csaba, a Veszprémi KSE NB I-es gárdájának mestere vállalta, hogy foglalkozik a fiatalokkal.
Pénteken pedig a Sobri Jóska Kalandpark várja majd a gyerekeket.
A második héten a Magyar Vöröskereszt várpalotai Családok Átmeneti Otthonának gyerkőceit látja vendégül a VMKSZ Várpalotán a Gál Gyula Sportcsarnokban. Soha Gergő, a Várpalotai Bányász SK NB II-es kézilabdaegyüttes vezetőedzője minden évben szívesen áll a nemes program mellé, ezúttal sincs ez másként.